کتابداران فعال کانون‌های مساجد شهرستان قاین تجلیل شدند
کتابداران فعال کانون‌هاي مساجد شهرستان قاين تجليل شدند
به همت ستاد فهما خراسان جنوبی؛

کتابداران فعال کانون‌های مساجد شهرستان قاین تجلیل شدند

کتابدارن فعال و همچنين نويسنده و شاعر فعال کانونهاي مساجد شهرستان قاين طي جلسه ويديو کنفرانس مدير ستاد فهما خراسان جنوبي تجليل شدند.
شناسه خبر : 19812 تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۰:۱۹

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای(فهما) از خراسان جنوبی، نشست مجازی مدیر و کارشناسان ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی دوشنبه 26 آبان با رابطین منطقه‌ای کانون های شهرستان قاین همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی به صورت مجازی برگزار شد.

 

حجت الاسلام «ابراهیم سبزه کار» مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه دین مبین اسلام برای مطالعه و کتابخوانی و کسب علم ارزش و اعتبار خاصی قائل است، گفت: اهمیت کتابخوانی در اسلام به قدری است که معجزه پیامبر اکرم (ص) از نوع کتاب است و در قرآن هم اولین آیاتی که بر پیامبر (ص) نازل شده با امر به خواندن و الفاظ کتاب، قلم و علم توام شده است.

 

وی ادامه داد: اهمیت و عظمت کتاب و کتابخوانی در اسلام تا حدی است که خداوند متعال به قلم و به آنچه می نویسد، قسم یاد می کند.

 

حجت الاسلام سبزه کار بر مطالعه مفید تاکید کرد و افزود: فقط خواندن کتاب کافی نیست و توجه به محتوای کتاب‌های منتشر شده نیز باید مورد توجه قرار گیرد زیرا کتاب می‌تواند به زندگی انسان جهت دهد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی بیان کرد: یکی از مهم ترین دغدغه های مقام معظم رهبری میزان مطالعه در کشور و تلاش برای افزایش سرانه مطالعه است.

 

به گفته وی باید همه اقشار جامعه، گسترش فرهنگ کتابخوانی و انس با کتاب را به عنوان یک وظیفه انسانی و ایمانی خود قلمداد کرده و از همه فرصت ها برای بسط و گسترش انس با کتاب در بین همه اقشار جامعه استفاده کنند.

 

کارشناسان ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی نیز در این نشست مجازی برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی و طرح ایران قوی را برای رابطین کانون های فرهنگی و هنری شهرستان درمیان و خوسف تشریح و تبیین کردند.

 

گفتنی است؛ در این نشست مجازی از دو کتابدار فعال کانون های شهرستان قاین «سجاد یعقوبی»کانون فرهنگی هنری غدیرو «فاطمه یعقوب پور»کانون امام سجاد(ع) وهمچنین «مرتضی حسینی اسفاد» بعنوان نویسنده و مدیر کانون شهید آوینی تجلیل بعمل آمد.