تقدیر از کتابداران فعال کانون‌های مساجد نهبندان در هفتمین وبینار مجازی مدیر ستاد فهما خراسان جنوبی
تقدير از کتابداران فعال کانون‌هاي مساجد نهبندان در هفتمين وبينار مجازي مدير ستاد فهما خراسان جنوبي

تقدیر از کتابداران فعال کانون‌های مساجد نهبندان در هفتمین وبینار مجازی مدیر ستاد فهما خراسان جنوبی

در هفتمين وبينار مجازي مدير و کارشناسان ستاد فهما خراسان جنوبي با رابطين منطقه اي شهرستانها صبح امروز(1 آذرماه) در جلسه مجازي با رابطين شهرستان نهبندان از 3 کتابدار فعال کانونهاي مساجد اين شهرستان تجليل بعمل آمد.
شناسه خبر : 19954 تاریخ انتشار : ۱ آذر ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۱:۲۱

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از خراسان جنوبی، نشست مجازی مدیر و کارشناسان ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی صبح امروز (1 آذر) با حضور مجازی رابطین منطقه‌ای  کانون های شهرستان نهبندان و با هدف تقدیر از کتابداران فعال این شهرستان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

 

حجت الاسلام «ابراهیم سبزه کار» مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی، بر عملی کردن سخن مقام معظم رهبری مبنی بر «نهضت مطالعه مفید» تأکید کرد و گفت: قطعا ترویج فرهنگ کتابخوانی سبب می شود که دیگر وقت جوانان به بطالت و تباهی به هدر نرود.

 

وی سخنان مقام معظم رهبری درباره «نهضت مطالعه مفید » را مهم ارزیابی کرد و افزود: نباید با بی توجهی و غفلت، سخنان حضرت آقا در این زمینه را نادیده بگیریم؛ چراکه مقام معظم رهبری یک مسئله بزرگ و مهم فرهنگی را مورد تأکید خود قرار داده اند.

 

حجت الاسلام سبزه کار در ادامه کتاب را یک کالای راهبردی فرهنگی دانست و گفت: برای اينكه كتاب در سبد هزينه های خانوار قرار گيرد بايد به بخش كتاب يارانه بدهند زيرا كالاهای فرهنگی نمی تواند با كالاهايی مانند غذا و پوشاک رقابت كند.

 

کارشناسان ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی نیز در این نشست مجازی برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی و طرح ایران قوی را برای رابطین کانون های فرهنگی و هنری شهرستان نهبندان  تشریح کردند.

 

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی از وجود 105 کتابخانه باز و 163 کتابخانه مخزن دار در کانون های مساجد استان خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد 62 کتابخانه در مناطق شهری و 101 کتابخانه در مناطق روستایی است.

 

گفتنی است در این نشست مجازی  مدیرستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی از 3 کتابدار فعال کانون های  شهرستان نهبندان « سجاد علیرضایی» کانون امام حسن مجتبی(ع)، «مریم سوری»  کانون ایثارگران« فرهاد رضایی پور» کانون عاشوراخانه تقدیر کردند.

 

یاد آور میشود تاکنون کتابداران فعال هفت شهرستان بیرجند،خوسف،درمیان،سربیشه،قاین،زیرکوه و نهبندان از طریق جلسات فضای مجازی تجلیل شده اند.